OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CZWARTA  NIEDIELA  ADWENTU

24  GRUDNIA  2017 r.

 

 „Bogu, który jedynie jest mądry, przez Jezusa Chrystusa, niech będzie chwała na wieki wieków. Amen. (Rz 16, 27)

1.        W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we wtorek – święto św. Szczepana; w środę – święto św. Jana Apostoła; w czwartek – święto śś. Młodzianków, Męczenników; a w przyszłą niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2.        Dzisiaj: IV Niedziela Adwentu a zarazem wigilia Bożego Narodzenia. Na mszy św. o godz. 1100 będzie przyjęcie kandydatów do służby ministranckiej.

3.        Postarajmy się przeżyć Wigilię i Święta Bożego Narodzenia godnie i z wiarą.

Zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych w Wigilię i do urządzania wieczerzy wigilijnej bez alkoholu. Pasterki odprawimy: w kościele parafialnym o 2200 dla dzieci i o północy, Pasterkę właściwą, dla wszystkich. W Cisowie Pasterka będzie o 2200. Taca z Pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.

4.        W poniedziałek: pierwszy dzień Świąt obowiązuje układ mszy niedzielny bez wieczornej o godz. 1800, czyli będą oprawione o godz. 830, 1100, 1230, 1500 w Darłowie oraz o 945 w Cisowie.

5.        We wtorek: drugi dzień Świąt – msze św. jak w niedzielę, a taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie. W Cisowie będzie tradycyjne poświęcenie owsa.

6.        W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.        W czwartek: od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

8.        W piątek: nie będzie próby scholia ani zbiórki kandydatów ministrantów, a od godz. 1700 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

9.        Za tydzień: święto świętej Rodziny: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Darłowie o 1230, a w Cisowie o 945nabożeństwo na zakończenie roku w kościele parafialnym na mszy św. o 1800.

10.    Opłatki ciągle są do nabycia w zakrystii. Można też jeszcze kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 8 zł – pięknie dekorują stół, a ofiara pomaga dzieciom w kształceniu i wypoczynku

11.    Serdecznie dziękuję osobom za Czuwanie podczas adoracji wieczystej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej parafii we wtorek, za składaną żywność na paczki świąteczne dla najuboższych a przede wszystkim Pani Prezes i członkom Caritas za odpowiednie rozdzielenie i wydanie ich.

Dziękuję p. Dydynie za przewiezienie choinek z lasu i Panom za oprawienie i ubranie ich, a Paniom: Danieli, Barbarze i Leokadii za szopkę. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiaj członkom Rady Duszpasterskiej, Caritas i Żywego Różańca oraz Posłańcom. O przygotowanie go na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. E. Plater 11–19, 16a – 20. Parafianom z filii dziękujemy za przygotowanie świątyni i dekoracje.

12.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny, poszerzony numer „Gościa Niedzielnego” za 8 zł, w którym znajdziemy m.in. różne ujęcia wpływu św. Józefa na życie rodzin; o planie premiera Morawieckiego dla Polski oraz o reformie sądownictwa. Jest też "Mały Gość" i „Droga” dla młodzieży.

13.    wolne intencje na msze św. w tym tygodniu, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

14.    Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w sobotę od 1000 do 1100.

15. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę zaczniemy od środy, 27 grudnia; a wygląda ona następująco:

·      środa – ul. Króla Eryka Pomorskiego (H. Sawickiej) 7 a, b, c oraz nr 10 – 22 od. godz. 15:30;

·      czwartek – ul. Króla Eryka Pomorskiego (H. Sawickiej) 7 d, e oraz 5 e, d, c od. godz. 15:30;

·      piątek – ul. Króla Eryka Pomorskiego (H. Sawickiej) 5 a, b oraz 3 a, b, c od godz. 15:30;

·      sobota – Cisowo Górne i Trzmielewo od godz. 12:00.

16.    Można na Internecie zobaczyć nową stronę parafii i wskazać co jeszcze można na niej poprawić:

parafia-darlowo.racerit.com (adres w gablocie).

17.    Siostry Szensztackie zapraszają na Świąteczny Koncert Charytatywny w Filharmonii Koszalińskiej na rzecz budowy Domu Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej 30 grudnia o 1800. Info w gablocie.

18.    W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

19.    Otwórzmy serca przygotowane na przyjście Pana.

Duszpasterze