OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

24.03.2013– Darłowo

1.Dzisiaj przypada NIEDZIELA PALMOWA, która rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ będący wspomnieniem Męki Chrystusa rozpoczynającej się od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św., a uroczyste przed Mszą św. o godz. 1100 - gromadzimy się przy stacji 14 Drogi Krzyżowej, po poświęceniu palm w procesji udajemy się do naszego kościoła. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę.

2.Dzisiaj Gorzkie Żale w naszym kościele o godz. 1545.

3.We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

4.Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. do środy włącznie.

5.W środę o godz. 1900 w kościele spotkanie z osobami zaangażowanymi w liturgię Triduum Paschalnego.

6.Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne: we wtorek w godz. 1600 - 1700.

7.ŚWIĘTE TRIDUUM MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczyna się od wieczornej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

     WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 1900 w Darłowie i Cisowie

     W tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa oraz Chrystusowe przykazanie miłości. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza czuwania - zwanego dawniej ciemnicą. Za udział w uroczystym śpiewie "Przed tak wielkim Sakramentem" można zyskać odpust zupełny. W tym dniu składamy na tacę naszą jałmużnę postną, czyli to, co zaoszczędziliśmy poprzez umartwienia wielkopostne.    

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, w Cisowie do godz. 2300.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

     Wznowienie adoracji o godz. 900, w Cisowie o godz. 1400.

     Zachowujemy w piątek, a jeśli to możliwe również w sobotę do Wigilii Paschalnej post ścisły - czyli abstynencję od pokarmów mięsnych (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia i aż do końca życia) i ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich (obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia).

     O godz. 1500 - Godzinie śmierci Pana Jezusa zachęcamy wszystkich, by się na chwilę zatrzymać, pomodlić, podziękować za tę śmierć z miłości, która nam wysłużyła zbawienie. Wszystkich, którzy dysponują chwilą czasu zapraszamy o tej godzinie do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozważanie Drogi Krzyżowej.

     W Darłowie i Cisowie o godz. 1900 - Liturgia Męki Pańskiej, która składa się z modlitwy, czytania Męki Pańskiej, modlitwy powszechnej, adoracji krzyża - można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża i jego ucałowanie podczas liturgii, Komunii św. i procesji z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu nastąpi śpiew trzech części Gorzkich Żali.

Modlitwami podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego i po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

     Adoracja do godz. 2400, w Cisowie do godz. 2300.

     WIELKA SOBOTA.

     Wznowienie adoracji o godz. 900, w Cisowie po poświęceniu pokarów.

     Święcenie pokarmów w Darłowie w godz. 1000 - 1500 co pół godziny; Cisowo Dolne – godz. 1100, Zakrzewo – godz. 1200, Kopań – godz. 1230, Cisowo Górne – godz. 1300.

     GODZ. 1900 - WIGILIA PASCHALNA, Cisowo godz. 2230

     składa się: Obrzędu światła ze śpiewem orędzia, Liturgii słowa, Liturgii chrzcielnej (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, za odnowienie, których można zyskać odpust zupełny), oraz Liturgii eucharystycznej.

     Adoracja do godz. 2400.

NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

     Wznowienie adoracji o godz. 500.

     Procesja Rezurekcyjna obwieszczającą radość Zmartwychwstania o godz. 600 oraz Msza św.

     Pozostałe Msze św. w naszym kościele o godz.: 830, 1100, 1230 - z udzielaniem sakramentu chrztu, 1500, 1800, Cisowo godz. 945.

     PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCNEJ

     Msze św. tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz.: 830, 1100, 1230, 1500, 1800, Cisowo godz. 945. Taca przeznaczona jest na KUL i kształcenie w diecezji.

8.Składamy serdecznie podziękowanie Parafianom za ofiary składane w kopertach i wpłacone bezpośrednio na konto bankowe a przeznaczone na remont naszego kościoła.

9.Przed obrazem Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka, do której możemy składać nasze ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”

10.Pomoc, z którą Caritas diecezji dociera przez cały rok do potrzebujących: starszych, dzieci, chorych i niepełnosprawnych możliwa jest przede wszystkim dzięki przekazanemu nam 1% podatku.W czwartek 11 i 18 kwietnia w godz. 1700 – 1900 księgowe pomogą rozliczyć podatek z odpisem w biurze parafialnym. Przynosimy ze sobą PIT 2012 i 2011 by można było rozliczenie wysłać elektronicznie. W środy marca i kwietnia w godz. 1700 – 1800 podobną pomoc będzie można uzyskać w siedzibie wolontariatu przy ul. Kr. Jadwigi 3 (przy dawnym Przedszkolu Wojskowym)

11.Szkolne Koło Caritas rozprowadza – świece - Paschaliki „Płomień nadziei” – Spodziewana ofiara 5 zł. Dochód z rozprowadzenia świec przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

12.Do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, w którym m. in. znajdziemy:Kim jest nowy papież? Jakim właściwie krajem jest Argentyna, z której pochodzi? – na te i inne pytania odpowiada m.in. bliski przyjaciel dotychczasowego kard. Jorge Bergoglia. Duży obrazek papieża Franciszka. Dodatek telewizyjny z rozważaniami biblijnymi w nowej odsłonie.

13. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, cierpienia ofiarowane w intencji naszej Parafii, za sprzątnięcie naszej świątyni.

14.W środę o godz. 1920 proszę o sprzątnięcie naszej świątyni parafian z ul. Ks. Anny 3 c, H. Sawickiej 1 a.

 

PLAN   ADORACJI

WIELKI CZWARTEK

Godz. 2030 – ul. Wieniawskiego 23

Godz. 2100 - ul. Wieniawskiego 22

Godz. 2130 - ul. Wieniawskiego 21

Godz. 2200 - ul. Wieniawskiego 20

Godz. 2230 - ul. Wieniawskiego 16

Godz. 2300 - ul. Wieniawskiego 18

Godz. 2330 - ul. Marii Curie-Skłodowskiej 49/50 i stare budownictwo

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Godz. 900 - 1900 - Wszyscy dysponujący czasem, przechodzący koło kościoła wstąpmy na chwilę Adoracji by Chrystus w naszej świątyni nie był ani przez chwilę sam, zachęcam szczególnie Żywy Różaniec.

Godz. 2030 – GORZKIE ŻALE

Godz. 2100 – ul. H. Sawickiej 3

Godz. 2130 – ul. H. Sawickiej 1

Godz. 2200 – ul. Ks. Anny 3

Godz. 2230 – ul. Ks. Anny 1, Kr. Jadwigi 9

Godz. 2300 – ul. Kr. Jadwigi 7

Godz. 2330 – ul. Kr. Jadwigi 5

WIELKA SOBOTA

Godz. 900 - ul. H. Sawickiej 7 i stare budownictwo

Godz. 930 - ul. H. Sawickiej 5

Godz. 1000 -1515 - przychodzący poświęcić pokarmy i wszyscy dysponujący czasem

Godz. 1830 – 1900 - wszyscy dysponujący czasem

Godz. 2130 - ul. Berlinga, Hubala, Bema, Roweckiego, Żwirki i Wigury

Godz. 2200 - ul. Pułaskiego

Godz. 2230 - ul. E. Plater

Godz. 2300 - ul. O. Damiana Tynieckiego 45 – 22, Wiejska, Szarych Szeregów, Polna

Godz. 2330 - ul. O. Damiana Tynieckiego 7 – 21, Świętej Gertrudy, WOP, Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki