OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2012– Cisowo

 

1.Kościół dzisiaj obchodzi Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona na pomoc Księdzu Janowi pracującemu na Ukrainie.

2.Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w Cisowie będziemy odprawiali pół godziny przed Mszą świętą. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3.We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

4.I Forum charyzmatyczne pod hasłem ,,Abyśmy przez wiarę otrzymali Ducha", (Ga 3,14b) organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji
i Odnowę w Duchu Świętym, odbędzie się w dniach 3-4 listopada 2012
w hali Gwardii w Koszalinie. Spotkanie wpisuję się w świętowanie 40-lecia diecezji. Zapisy przez stronę internetową www.zapisy.kochaj.my oraz telefonicznie. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie! Szczegóły na plakatach.

5.Dom Hospicyjno-Opiekuńczy Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie przed cmentarzem w Darłowie w dniach 27 października do 1 listopada w godz. 1000 – 1700 będzie rozprowadzał znicze. Dochód przeznaczony będzie na funkcjonowanie Hospicjum.

6.Zbliża się już Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, iż w tym dniu najważniejsza jest obecność na Mszy św. (dla katolików pod grzechem ciężkim) i modlitwa, a dopiero dużo później obecność na cmentarzu, kwiaty i znicze. Porządek Mszy św.:

W Cisowie – godz. 945 po niej procesja ze stacjami modlitewnymi za zmarłych.

W Darłowie główna Msza św. na cmentarzu o godz. 1200, po której procesja ze stacjami modlitewnymi za zmarłych. Pozostałe Msze św. w kościele pw. św. Gertrudy: o godz. 830, 1000, 1500. O godz. 1130 Wypominki za zmarłych.

W Darłowie na nowym cmentarzu modlitwy o godz. 1030.

Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych w dni powszednie, a nie w niedziele i święto. Kartki na Wypominki można zabrać z zakrystii. Po wypełnieniu czytelnym pismem kartek imionami naszych bliskich zmarłych składamy je w zakrystii lub na tacę.

7.W dniu 10 listopada 2012 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie będzie prowadzony kurs dla fotografów i kamerzystów. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a zakończenie o godz. 15.00. Osoby zgłoszone na kurs powinny zabrać ze sobą swoje zdjęcie do wydawanej licencji oraz rekomendację Księdza Proboszcza parafii zamieszkania. Koszt kursu wynosi 100,- zł. Zainteresowanych kursem proszę zgłaszać do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie, gdzie także można uzyskać szczegółowe informacje.

8.Intencje Mszalne:

Niedziela – 21.10.2012 – Za zmarłych Antoniego Stanuch w 21 rocznicę śmierci i Józefę Stanuch

Środa –     24.10.2012 –Za zmarłą Irenę Kołakowską - intencja od Rodziny Konon.

Niedziela – 28.10.2012 – Za zmarłych Wandę i Tadeusza Kutta.